Onyks jest kamieniem o bogatej historii i wyjątkowych właściwościach ezoterycznych. Poniżej przedstawiam kilka z nich:

  1. Ochrona energetyczna: Onyks uważany jest za kamień ochronny, który absorbuje i rozprasza negatywną energię oraz oddala negatywne wpływy. Może pomóc w tworzeniu tarczy energetycznej wokół osoby noszącej onyks, chroniąc ją przed negatywnymi wpływami zewnętrznymi.
  2. Stabilizacja emocjonalna: Onyks ma właściwości stabilizujące emocje. Pomaga utrzymać wewnętrzny spokój i równowagę w sytuacjach stresowych. Może pomóc w łagodzeniu napięcia i lęku oraz poprawiać samokontrolę.
  3. Wzmocnienie siły woli: Onyks jest kojarzony z wzmocnieniem siły woli i determinacji. Może pomóc osiągnąć cele i przetrwać trudne sytuacje. Jest często stosowany jako kamień motywacyjny, który dodaje pewności siebie i pomaga pokonywać przeszkody.
  4. Poprawa koncentracji i intuicji: Onyks jest uważany za kamień, który wspomaga koncentrację umysłu i rozwija intuicję. Może pomagać w skupieniu się na zadaniach i podejmowaniu trafnych decyzji.
  5. Ziemskie połączenie: Onyks jest kojarzony z energią ziemi i może pomagać w nawiązywaniu mocniejszego połączenia z naturą. Może wpływać na uczucie spokoju, harmonii i stabilności.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *