MIEDŹ jest przypisana Wenus, planety miłości. Drobiazg z miedzi korzystnie wpływa na relacje damsko męskie, ale ogólnie także relacje międzyludzkie.

Miedź jest idealna dla wszystkich, których praca, hobby wymaga kreatywności. Warto ją nosić, gdy szukamy nieszablonowych rozwiązań lub zajmujemy się sprzedażą.
Miedź ma działanie uspokajające, ułatwia zachowanie wewnętrznej równowagi.

Ajurweda mówi, że że miedź działa na wielu płaszczyznach – przeciwzapalnie, wzmacnia kondycję skóry, ułatwia odchudzanie, nawet reguluje hormony. Metal ten jest istotnym pierwiastkiem, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Między innymi wchłania się przez skórę.

W starożytnym Egipcie stwierdzono, że miedź pomaga w leczeniu chronicznych bólów głowy. Z właściwości przeciwbólowych tego metalu korzysta się także obecnie, zwłaszcza w przypadku mięśni i kości.

Niektórych może zniechęcać fakt, że ozdoby miedziane mogą brudzić skórę. Dzieje się tak, ponieważ miedź wchodzi w reakcję z naszą skórą. Gdy wydzielamy pot, zawarta w nim woda i sól reaguje z metalem, prowadząc do jego utleniania, tzw. korozji. Mówi się, że miedź znacząco barwi skórę, gdy brakuje nam odpowiednich witamin i minerałów, a także, gdy jesteśmy chorzy lub zestresowani. Miedź reaguje wtedy ze skórą i dostarcza jej odpowiednich substancji! Nie martwmy się, jeśli chodzi o zabrudzenia na skórze — są łatwe do zmycia.

Czyszczenie miedzi jest również bardzo łatwe. Można użyć np. soku z cytryny i soli.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *