Selenit jest minerałem, który często jest kojarzony z właściwościami ezoterycznymi i duchowymi. Poniżej przedstawiam kilka cech, które są mu przypisywane:

  1. Oczyszczanie i harmonizacja: Selenit jest znany z zdolności do oczyszczania i usuwania negatywnych energii zarówno z ciała, jak i z otoczenia. Uważa się, że może pomagać w usuwaniu blokad energetycznych i przywracaniu harmonii w ciele.
  2. Wzmacnianie intuicji: Selenit jest uważany za kamień, który wspiera rozwój intuicji i duchowego wzrostu. Może pomagać w otwarciu trzeciego oka i rozwijaniu wewnętrznej mądrości.
  3. Uspokojenie i relaksacja: Ze względu na swoje delikatne, uspokajające wibracje, selenit jest często stosowany w praktykach medytacyjnych. Może pomagać w redukcji stresu, uspokajaniu umysłu i wprowadzaniu w stan relaksacji.
  4. Komunikacja z duchami: Wierzy się, że selenit może pomóc w nawiązywaniu kontaktu z duchami i przewodnikami duchowymi. Uważa się, że jego energia sprzyja otwarciu się na subtelne przekazy i odbieraniu duchowych informacji.
  5. Ochrona energetyczna: Selenit jest często stosowany do tworzenia ochronnej tarczy energetycznej. Uważa się, że tworzy barierę przed negatywnymi wpływami i chroni przed szkodliwymi energiami z zewnątrz.

Ważne jest jednak zauważyć, że właściwości ezoteryczne selenitu są często oparte na wierzeniach i interpretacjach duchowych. Nie ma naukowych dowodów potwierdzających te aspekty. Jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem z selenitu w celach ezoterycznych, ważne jest, abyś samodzielnie eksperymentował i doświadczał jego wpływu, zgodnie z własnymi przekonaniami i intuicją.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *