Angelit, znany również jako anhydryt niebieski, to minerał o charakterystycznym niebieskim kolorze, który jest stosowany zarówno jako kamień ozdobny, jak i w praktykach ezoterycznych. Poniżej przedstawiam niektóre z właściwości ezoterycznych przypisywanych angelitowi:

  1. Komunikacja z duchami: Angelit często jest używany jako kamień, który pomaga nawiązać kontakt z duchami i istotami z zaświatów. Może wspomagać praktyki mediumiczne i ułatwiać komunikację z tymi, którzy odeszli.
  2. Wspieranie intuicji: Jest uważany za kamień, który wzmacnia intuicję i zdolności psychiczne. Może pomagać w rozwijaniu wewnętrznej mądrości i ułatwiać odbieranie informacji z wyższych sfer.
  3. Złagodzenie lęku i stresu: Angelit jest często używany jako kamień relaksacyjny, który pomaga złagodzić lęk, stres i napięcie. Może przynieść uczucie spokoju i równowagi w trudnych sytuacjach.
  4. Komunikacja i wyrażanie siebie: Ten kamień jest uważany za pomocny w komunikacji interpersonalnej. Może wspomagać wyrażanie siebie w sposób jasny i empatyczny, pomagając w budowaniu więzi i porozumienia z innymi ludźmi.
  5. Oczyszczanie energetyczne: Angelit jest również stosowany w celu oczyszczania i wzmocnienia energii w pomieszczeniach. Może usuwać negatywną energię, tworząc przestrzeń sprzyjającą harmonii i spokoju.
  6. Otwieranie i harmonizowanie czakr: Uważa się, że angelit wspomaga otwieranie i harmonizowanie czakr, zwłaszcza czakry gardła. Może pomóc w wyrażaniu swojej prawdy i twórczym wyrażaniu siebie.

Warto pamiętać, że właściwości ezoteryczne kamieni i kryształów są często oparte na wierzeniach i praktykach związanych z ezoteryką i duchowością. Nie ma naukowych dowodów na potwierdzenie tych właściwości, więc warto podejść do nich z otwartym umysłem i indywidualnym podejściem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *